dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska 

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie nauk o zarządzaniu, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi badania organizacji publicznych, pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych, jak również różnorodnych form i struktur kształtujących się społeczeństwie obywatelskim. Zajmuje się także projektami wdrożeniowymi i poprawiającymi jakość zarządzania, dla instytucji krajowych i międzynarodowych. Członek Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami Polskiej Akademii Umiejętności.

Więcej informacji:

  


profesor dr hab. Szymon Cyfert

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Profesor nauk ekonomicznych. Kierownik Katedry Teorii Organizacji i Zarządzania UEP. Wiceprzewodniczący sekcji Nauk Społecznych Rady Doskonałości Naukowej. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN od 2012 roku.

Zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z projektowaniem i doskonaleniem organizacji (strategia, procesy, projekty), innowacjami oraz społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstw.
Autor ponad 180 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Członek ponad 150 zespołów realizujących projekty dla największych polskich przedsiębiorstw.


profesor dr hab. Wojciech Czakon

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Profesor nauk ekonomicznych, twórca i kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a wcześniej Katedry Teorii Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Badacz behawioralnych uwarunkowań strategii (m.in. preferencji, interpretacji, zaufania, krótkowzroczności strategicznej). Autor ponad 220 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Laureat nagrody Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe (2021), nagrody Ministra Edukacji i Nauki za osiągnięcia naukowe (2022), doktor honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, członek Rady Doskonałości Naukowej 1 i 2 kadencji.

Więcej informacji:

  


dr hab. Tomasz Czapla

Uniwersytet Łódzki

Profesor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Zarządzania (od 2012) i Zakładu Teorii Zarządzania na Wydziale Zarządzania UŁ. W latach 2012–2016 pełnił funkcję Prodziekana ds. programowych i studenckich a następnie Dziekana Wydziału Zarządzania w kadencjach 2016 – 2020 i 2020 – 2024. Specjalizuję się w projektowaniu systemów i narzędzi HR dla organizacji ze szczególnym uwzględnieniem budowania i doskonalenia systemów kompetencyjnych, budowania strategii organizacji, doskonalenia struktur organizacyjnych, projektowania i wdrażania systemów ocen pracowniczych, projektowania i wdrażania systemów zarządzania przez cele, projektowania i doskonalenia systemów wynagrodzeń. Jest autorem trzech monografii oraz autorem lub współautorem ponad 50 artykułów i opracowań naukowych.

   


profesor dr hab. Wojciech Dyduch

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jest badaczem problemów zarządzania strategicznego i przedsiębiorczości organizacyjnej w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Na uczelni był prodziekanem ds. dydaktyki (2007-2008) i rozwoju (2016-2019) oraz prorektorem ds. edukacji i współpracy z zagranicą (2008-2016). Obecnie kieruje Wydziałem Zarządzania i Katedrą Przedsiębiorczości.

Jest członkiem Prezydium KNOiZ PAN oraz członkiem Rady Doskonałości Naukowej.

Naukowo zajmuje się obecnie przede wszystkim zagadnieniami tworzenia i przechwytywania wartości przez organizacje przedsiębiorcze, twórczej strategii w organizacjach, pomiaru przedsiębiorczości organizacyjnej oraz reakcji przedsiębiorstw na nieoczekiwane kryzysy. Hobbystycznie interesuje się astronomią wizualną i fotografią.


Joanna Ejdys s

profesor dr hab. inż. Joanna Ejdys

Politechnika Białostocka

Profesor nauk społecznych. Kierownik Międzynarodowej Katedry Logistyki i Inżynierii Usług na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. W latach 2016-1019 pełniła funkcję Dziekana Wydziału Inżynierii Zarządzania w roku 2020 – funkcję Prorektora do spraw Współpracy i Rozwoju Politechniki Białostockiej. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki badań foresight, zaufania do technologii, inteligentnej i zrównoważonej mobilności miejskiej. Aktualnie jest kierownikiem projektu badawczego finansowanego ze środków programu Horyzont Europa – Towards Sustainable Land-use Strategies in the Context of Climate Change and Biodiversity Challenges in Europe (LAND EUROPE) (ID 101081307-2, okres realizacji 2023-2027) oraz projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki pt. Czynniki determinujące społeczną akceptację inteligentnej i zrównoważonej mobilności miejskiej (UMO-2022/45/B/HS4/01414, okres realizacji 2023-2025). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami naukowymi oraz dydaktycznymi. Autorka lub współautorka ponad 200 publikacji naukowych.


dr hab. Katarzyna Gadomska-Lila

Uniwersytet Szczeciński

Kierownik Katedry Organizacji i Zarządzania w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Obszar zainteresowań i prac badawczych obejmuje w szczególności zagadnienia dotyczące kultury organizacyjnej, zachowań organizacyjnych, przywództwa, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania różnorodnością oraz zrównoważonego rozwoju. Autorka i współautorka ponad 100 publikacji w polskich i zagranicznych wydawnictwach naukowych. Członek zespołów badawczych realizujących projekty finansowane przez krajowe i międzynarodowe instytucje m.in. NCN. Członek zespołów eksperckich m.in. w MNiSW oraz organizacji zawodowych i branżowych m.in. EURAM.


profesor dr hab. Beata Glinka

Uniwersytet Warszawski

Profesor nauk ekonomicznych, kieruje Katedrą Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania (UW), przewodniczy Radzie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UW. Redaktor naczelna European Management Studies, managing editor Journal of Organizational Change Management, Associate Editor Journal of Enterprising communities. Członkini rad i zespołów eksperckich (MNiSW, NAWA). Stypendystka Fundacji Fulbrighta i Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Autorka licznych publikacji z zakresu przedsiębiorczości i teorii organizacji.

Więcej informacji:

   

profesor dr hab. Aldona Glińska-Neweś

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Prorektorka ds. Współpracy z Otoczeniem Społecznym i Gospodarczym UMK (do 31.08.2024), a wcześniej Przewodnicząca Rady Dyscypliny Nauk o Zarządzaniu i Jakości oraz Prodziekanka ds. Współpracy z Zagranicą i Rozwoju Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Kieruje Katedrą Zachowań Organizacyjnych i Marketingu. Jej zainteresowania badawcze obejmują różnorodne aspekty zachowań organizacyjnych i społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym m.in. budowanie pozytywnych relacji interpersonalnych w organizacji, zielone zachowania pracowników, wolontariat pracowniczy, zrównoważone zachowania konsumenckie i wiele innych. Od lat związana jest z nurtem określanym jako pozytywne zarządzanie, w którym zrealizowała liczne krajowe i międzynarodowe projekty badawcze.

Więcej informacji:

   


dr hab. Sylwester Gregorczyk

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie


Kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Sekretarz redakcji kwartalnika Organizacja i Kierowanie. Z KNOiZ PAN związany od ponad 10 lat (sekretarz techniczny Komitetu).
Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, zwłaszcza w obszarze wdrażania strategii.

Więcej informacji:

 


profesor dr hab. Piotr Jedynak

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Urodził się w 1972 roku w Dębicy, gdzie ukończył szkołę podstawową i średnią.

W 1998 roku, po obronie doktoratu, związał swoją przyszłość z Uniwersytetem Jagiellońskim, rozpoczynając pracę na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej, którego pracownikiem jest do dziś.

Będąc profesorem nauk ekonomicznych, zajmuje się takimi zagadnieniami, jak: zarządzanie ryzykiem, zarządzanie strategiczne i zarządzanie w szkolnictwie wyższym.

W swojej karierze uniwersyteckiej pełnił szereg funkcji, w tym między innymi kierownika zakładu i katedry, zastępcy dyrektora, a później dyrektora instytutu, a także dziekana wydziału. Został wybrany na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w kadencji 2024 – 2028. W kadencji 2020-2024 pełnił funkcję prorektora ds. polityki kadrowej i finansowej. 

Pełnienie funkcji w Uniwersytecie potrafi godzić z podstawowymi zadaniami nauczyciela akademickiego, którymi są prowadzenie badań naukowych, publikowanie oraz zajęcia ze studentami. Praca w zawodzie nauczyciela akademickiego jest dla niego źródłem ogromnej satysfakcji i spełnienia.

Prywatnie bardzo sobie ceni spędzanie czasu z rodziną i spotkania z przyjaciółmi.


profesor dr hab. Dariusz Jemielniak

Akademia Leona Koźmińskiego

Kierownik katedry MINDS (Management in Networked and Digital Societies) Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 roku pracuje także jako faculty associate Berkman-Klein Center for Internet and Society na Uniwersytecie Harvarda. W 2019 roku został członkiem korespondentem PAN jako najmłodszy przedstawiciel nauk społecznych i humanistycznych w historii. Jego najważniejsze książki to "Collaborative Society" (2020, MIT Press, z A. Przegalinska), "Thick Big Data" (2020, Oxford University Press), "Common knowledge?" (2014, Stanford University Press), "The New Knowledge Workers" (2012, Edward Elgar). Aktualnie bada organizacje i społeczności zaprzeczające zmianie klimatu a także ruchy antyszczepionkowe.

Więcej informacji:

   


Andrzej Kaleta s

profesor dr hab. Andrzej Kaleta

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu od 2016 r., kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami zarządzania strategicznego, strategii konkurencji i przedsiębiorczości. Autor ponad 200 publikacji naukowych, w większości na temat zarządzania strategicznego. Doradca w procesach zarządzania strategicznego w przedsiębiorstwach (takich jak: ABB, ALSTOM, DIJO oraz jednostkach samorządu terytorialnego (takich jak: Gmina Bierutów, Bystrzyca Kłodzka, Wrocław, Powiat Sieradz).

Przewodniczący Rady Nadzorczej Impel S.A., Przewodniczący Kapituły Konkursu „Dolnośląski GRYF – Nagroda Gospodarcza”, członek Kapituły Konkursu „Młode Talenty” Stowarzyszenia Dolnośląskiego Klubu Kapitału.

 


profesor dr hab. Patrycja Klimas

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Pracownik Katedry Zaawansowanych Badań w Zarządzaniu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jako badaczka prowadzi badania w zakresie zarządzania strategicznego, koncentrując się na współpracy międzyorganizacyjnej, w tym zwłaszcza koopetycji (tj. współpracy strategicznej konkurentów) rozpatrywanej w kontekście diad, sieci i różnego typu ekosystemów.

Jej zainteresowania, jak również projekty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w Polsce i Komisję Europejską, w największym stopniu koncentrują się na branżach high-tech i kreatywnych oraz kultury, w tym branży lotniczej, oprogramowania, gier komputerowych i wideo (w tym gier ukierunkowanych na rozrywkę jak i gier typu serious games), muzeów, filharmonii. W swoich badaniach stosuje zarówno jakościowe, jak i ilościowe metody badawcze, specjalizując się w regresji wielorakiej i wielowymiarowej, modelowaniu równań strukturalnych oraz analizie warunków koniecznych. Interesuje się rygorem metodologicznym.


profesor dr hab. Dagmara Lewicka

Akademia Górniczo-Hutnicza

Profesor nauk społecznych w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Od początku swojej kariery zawodowej jest związana z Wydziałem Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pełni funkcję kierownika Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem oraz członka Rady Szkoły Doktorskiej AGH.

Specjalizuje się w problematyce zarządzania zasobami ludzkimi, ze szczególnym akcentem na organizacyjne praktyki prośrodowiskowe i wsparcie prośrodowiskowych zachowań pracowników. Ponadto jej zainteresowania badawcze obejmują problematykę zaufania organizacyjnego oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w zarządzaniu.

Jest autorką 6 monografii i ponad 200 innych publikacji naukowych w języku polskim i angielskim. Ponadto kieruje i uczestniczy w projektach, finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Odbyła staże naukowe na uniwersytetach między innymi: European University Viadrina Frankfurt (Oder), University of Eastern Finland.

Posiada ponad 25 letnie doświadczenie dydaktyczne, a także biznesowe nabyte we współpracy z przedsiębiorstwami i organizacjami sektora publicznego i prywatnego, w tym pełniąc funkcję Traing & Development menedżera. Przez 12 lat prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie konsultingu i szkoleń oferując przedsiębiorstwom wsparcie w zwiększaniu wyniku biznesowego. Jest ekspertką w projektowaniu i realizacji projektów szkoleniowych i konsultingowych z zakresu zarządzania, także współfinansowanych z funduszy EFS.


profesor dr hab. Bogdan Nogalski

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

 Profesor tytularny nauk ekonomicznych w zakresie organizacji i zarządzania. Obecnie profesor zwyczajny w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Wcześniej w latach 1973-2018 pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego. Doktor honoris causa Uniwersytetu Biottera w Bukareszcie [2004], Politechniki Śląskiej w Gliwicach [2016] i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach [2022]. Zajmuje się problemami zarządzania organizacjami oraz doskonalenia różnorodnych form organizacji i systemów zarządzania. Specjalnością naukową jest problematyka dotycząca różnorodnych aspektów zarządzania strategicznego. Autor wielu oryginalnych – z tego zakresu - prac naukowych, naukowo badawczych, aplikacyjnych oraz ekspertyz. Przez cały okres pracy naukowej blisko współpracuje z praktyką gospodarczą w rolach zarządzającego, doradcy, eksperta, czy przewodniczącego lub członka organów nadzorczych w spółkach akcyjnych i spółkach z o.o. W środowisku naukowym. pełni i pełnił odpowiedzialne funkcje w środowisku naukowym. Jest Honorowym Przewodniczącym Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. W latach 2003-2020 był jego Przewodniczącym. W latach 2007-2016 był członkiem Sekcji Nauk Ekonomicznych Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, a w latach 2013–2016 jej Przewodniczącym i członkiem Prezydium tej Komisji.


Celina Olszak s

profesor dr hab. inż. Celina Olszak

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, profesor nauk ekonomicznych, kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej. Stypendystka Państwa Szwajcarskiego w Eidgenössische Technische Hochschule, Zürich, stypedndystka Deutsche Akademische Austausch Dienst oraz Programu Bekkera w University of Technology Sydney.

Przewodnicząca Regionalnej Konferencji Uczelni Akademickich, przewodnicząca komisji ds. Infrastruktury Informatycznej Konferencji Rektorów Akademickich Szkól Polskich, wiceprzewodnicząca Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych.

Członkini m.in.: Rady ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji przy Prezydencie RP, Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkól Polskich, Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, zespołu doradczego ds. programu MEiN „Doskonała nauka”, Metropolitalnej Rady Rozwoju, Rady Europejskiego Kongresu Ekonomicznego, Konsorcjum Akademickiego - Miasto Nauki oraz komitetu sterującego ESOF, a także Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej.

Autorka, współautorka lub redaktorka ponad 350 publikacji, w tym 15 monografii z zakresu wykorzystywania ICT w zarzadzaniu organizacjami, cyfryzacji gospodarki, komputerowego wspomagania twórczości i innowacyjności organizacyjnej oraz Business Intelligence i Big data.

Odznaczona medalem KEN, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, medalem 30-lecia RIG “Perła w koronie RP”, nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Uhonorowana Odznaką „Za Zasługi dla Finansów Publicznych RP” oraz Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP.


dr hab. inż. Iwona Otola

Politechnika Częstochowska

Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, a także pracownik Katedry Finansów, Bankowości i Rachunkowości. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki zarządzania strategicznego i konkurencyjności przedsiębiorstw z uwzględnieniem finansów przedsiębiorstw. Obecnie prowadzone badania naukowe obejmują tematykę związaną z modelami biznesu oraz teorią zasobową w zarządzaniu strategicznym. Jest autorką ponad 130 publikacji naukowych. Uczestniczyła w realizacji projektów badawczych oraz odbywała szkolenia, kursy i staże, w tym zagraniczne, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddział w Częstochowie.

Więcej informacji:

  


profesor dr hab. Jacek Otto

Politechnika Łódzka

Pracuje w Instytucie Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Łódzkiej. Specjalizuje się w problematyce zarządzania marketingowego w przedsiębiorstwie (również w kontekście procesów integracyjnych, kreowania wartości dla klienta i interesariuszy firmy). Jest autorem około 250 publikacji, w tym trzech autorskich monografii oraz czterech współautorskich. Odbył 11 staży zagranicznych na uczelniach w Wielkiej Brytanii, Portugalii, we Włoszech. Kierował projektami naukowo-badawczymi finansowanymi ze źródeł zewnętrznych, w tym zagranicznych. Jest członkiem Międzynarodowej Sieci badawczej ERECO-PGV, Międzynarodowej Grupy Naukowo-Badawczej ODYSSEE oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Marketingu i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Za monografię pt.: Marketing relacji, Wyd. C H Beck, Warszawa 2004, otrzymał nagrodę indywidualną Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji:


prof. dr hab. Aleksy Pocztowski

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Profesor nauk ekonomicznych (2001). Kierownik Katedry Zarządzania Kapitałem Ludzkim, Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Dziekan Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych (2002-2008) i Prorektor ds. nauki (2012-2020).
Członek Prezydium Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN.
Zainteresowania naukowo-badawcze: strategiczne, międzynarodowe, zrównoważone ZZL, zarządzanie talentami, zarządzanie efektywnością pracy, architektura funkcji HR, przywództwo, zarządzanie różnorodnością.
Autor, współautor i redaktor naukowy ponad 300 publikacji oraz 75 recenzji profesorskich, habilitacyjnych i doktorskich. Promotor w 17 zakończonych przewodach doktorskich.
Przewodniczący Rady Programowej i członek Kolegium Redakcyjnego czasopisma Zarządzanie Zasobami Ludzkimi; członek Editorial Board czasopisma Journal for East European Management Studies (JEEMS) oraz Entrepreneurial Business and Economics Review (EBER), Redaktor naczelny czasopisma Krakow Review of Economics and Management / Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Stypendysta Deutscher Akademischer Austausch Dienst oraz Volkswagen Stiftung.


profesor dr hab. Stanisław Popek

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Profesor nauk społecznych, doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa. Członek Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej UEK.
Od października 2020 – Zastępca przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości UEK. Od września 2021 – dyrektor Szkoły doktorskiej UEK. Autor i współautor 265 prac naukowych z zakresu nauk o jakości żywności i zarządzania jakością. Odbył staże naukowe w University Colege Southeast Norway (Buskerud and Vestfold University College, Lviv State Academy of Finance; Faculty of Economics University of Applied Sciences, Vilnius). 


profesor dr hab. Edyta Rudawska

Uniwersytet Szczeciński

Profesor marketingu i kierownik Katedry Marketingu Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie pracuje jako profesor wizytujący w Washington College (USA) i Leeds Beckett University (Wielka Brytania). Jej badania koncentrują się na zarządzaniu relacjami z klientami, wartości klienta, marketingu zrównoważonym i zarządzaniu marketingowym. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie badawcze i dydaktyczne w marketingu. Wiele jej badań przeprowadzono w ścisłej współpracy z wiodącymi badaczami w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Publikowała w czołowych czasopismach, takich jak British Food Journal czy Journal of Business and Industrial Marketing. Jest autorką książki: Sustainability Marketing Concept in European SMEs. Insights from the Food&Drinks Industry, Wydawnictwo Emerald 2018, Wielka Brytania. Jest członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN oraz współzałożycielką i wiceprezesem Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu. Brała udział w stażach dydaktycznych i badawczych na Cyprze, w Wielkiej Brytanii i USA. Była profesorem wizytującym na Guangdong University of Foreign Studies (Chiny), Uniwersytecie Kelaniya (Sri Lanka), Uniwersytecie w Jaen (Hiszpania). W 2010 roku otrzymała nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego za najlepszą rozprawę habilitacyjną, a w 2019 roku została nagrodzona przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce. Pełni funkcję Editorial Board Member czasopisma “Journal of Creating Value”, SAGE Publications (indeksowane w WOS i na liście czasopsim międzynarodowych ABS) oraz associate editora w „Central European Management Journal”. Jest recenzentem i ekspertem Narodowego Centrum Nauki. Jest także ekspertem CNGR – The National Committee of Research Guarantors utworzonego przez włoskie Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetów i Badań Naukowych (MIUR). W 2024 roku została powołana na Członka Rady Doradczej Kotler Impact Poland.


profesor dr hab. Agnieszka Sitko-Lutek

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Kierownikiem Katedry Zarządzania na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Autorka lub współautorka ponad 200 publikacji naukowych. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół kultury organizacyjnej, kompetencji i doskonalenia menedżerów oraz zarządzania różnorodnością. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN i wieloletnia przewodnicząca Komisji Ekonomii i Zarządzania PAN Oddział w Lublinie. Wypromowała ośmiu doktorów. Brała udział w stażach naukowych i współpracowała z ośrodkami zagranicznymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Tajlandii, Słowenii i na Ukrainie. Członek Amerykańskiej Akademii Zarządzania i ELSIN – Europejskiego Stowarzyszenia Stylów Uczenia się. Certyfikowany trener Brytyjskiego Instytutu Rozwoju Personalnego. Aktywnie uczestniczy w komitetach redakcyjnych naukowych czasopism polskich i zagranicznych. Kierownik projektów badawczych i dydaktycznych zorientowanych na podnoszenie kompetencji studentów. Autorka ekspertyz dla praktyki z zarządzania zasobami ludzkimi i strategii organizacji.


dr hab. Beata Skowron-Mielnik

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Wykładowczyni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Przewodnicząca Rady Awansów Naukowych UEP, specjalistka z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. Prorektor ds. Dydaktyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w kadencji 2024-2028.

Obszary jej zainteresowań naukowych to w szczególności organizacja pracy, praca hybrydowa, elastyczny czas pracy, zarządzanie kompetencjami, zarządzanie różnorodnością. Autorka niespełna 100 publikacji naukowych, promotor ponad 500 prac licencjackich, magisterskich, podyplomowych, MBA i doktorskich. Kierownik studiów podyplomowych: „Zarządzanie przedsiębiorstwem”, „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Specjalista HR”. Koordynator specjalności Zarządzanie zasobami ludzkimi i modułów HR na studiach MBA. Członek PTE i Polskiego Stowarzyszenia HR. Przewodnicząca Rady Programowej Executive MBA i członek Rady Edukacji Menedżerskiej UEP. Była stypendystka DAAD na Uniwersytecie Ludwika-Maximiliana w Monachium.

Więcej informacji:

 


profesor dr hab. Agnieszka Sopińska

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Profesor nauk społecznych, zatrudniona na stanowisku profesora w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Instytucie Zarządzania, w Katedrze Zarządzania Strategicznego. Jej zainteresowania badawcze obejmują różnorodne aspekty zarządzania strategicznego, zarządzania innowacjami oraz zarządzania wiedzą.

Więcej informacji:

 


profesor dr hab. inż. Seweryn Spałek

Politechnika Śląska

Profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych uzyskał w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, natomiast doktorat z zarządzania oraz studia magisterskie/inżynierskie (AEiI) ukończył na Politechnice Śląskiej. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się problematyką doskonalenia działalności projektowej i procesowej przedsiębiorstw. Dzięki prowadzonym przez siebie badaniom i uczestnictwu w zespołowych projektach naukowych jest autorem i współautorem wielu publikacji o zasięgu międzynarodowym. Wystąpił na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych w Europie, USA i Azji (m.in. na University of Cambridge, Berkley University of California oraz na Globalnych Kongresach Project Management Institute). Jest członkiem Rady Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości oraz krajowych i zagranicznych stowarzyszeń naukowych, m.in. Academy of Management (AOM), Project Management Institute (PMI) oraz International Project Management Association (IPMA). Należał do Rady Dyrektorów Société Européenne pour la Formation des Ingénieurs (SEFI) – europejskiego stowarzyszenia utworzonego przez uczelnie, społeczność nauczycieli akademickich i studentów oraz organizacje i firmy z 47 krajów, propagującego m.in. nowatorskie metody nauczania w szkolnictwie wyższym.

Więcej informacji:

  


profesor dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

 Profesor nauk ekonomicznych, zatrudniona na Wydziale Zarządzania. Jest autorką ponad 200 publikacji w języku polskim i angielskim. Zaangażowana w realizację wielu projektów naukowo-badawczych w roli wykonawcy i kierownika. Specjalizuje się w szczególności w badaniach z zakresu zarządzania strategicznego oraz metodyki badań naukowych. Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów (2016-2019), od 2019 Dziekan Wydziału Zarządzania UE we Wrocławiu, a od 2022 prorektor ds. badań i kadry akademickiej. W roku 2023 otrzymała tytuł honorowy honoris causa Akademii WSB.

Więcej informacji:

    


dr hab. Piotr Wachowiak

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dyrektor Instytutu Zarządzania. Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk.

W kadencji 2020–2024 przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich oraz wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych. Członek CEMS strategic board oraz CIVICA strategic board. Sekretarz Kapituły Polskiego Godła Narodowego "Teraz Polska" , członek Komisji Nauki, Innowacji i Projektów Rozwojowych Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz członek Rady Metropolitalnej.

Od ponad 30 lat ma związki z praktyką gospodarczą pracując na stanowiskach kierowniczych w różnych organizacjach. Był m.in. zastępcą dyrektora Zarządu Domów Komunalnych Warszawa-Śródmieście, Dyrektorem Wydziału Budynków Komunalnych Urzędu Gminy Warszawa-Centrum oraz zastępcą dyrektora Zarządu Dzielnicy Żoliborz – członkiem Zarządu Dzielnicy,  Kanclerzem SGH, Prodziekanem Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, Prorektorem ds. nauki i zarządzania SGH.

Specjalizuje się w problematyce: zarządzania ludźmi w organizacji oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi badania naukowe na temat: polityki personalnej w przedsiębiorstwach działających w Polsce, negocjacji, pomiaru kapitału intelektualnego przedsiębiorstw, zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach oraz społecznej odpowiedzialności biznesu 


dr hab. Zygmunt Waśkowski

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Dyrektor Instytutu Marketingu, Kierownik Katedry Strategii Marketingowych. Współzałożyciel, a obecnie Prezes Zarządu Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu.

Problematyka naukowo-badawcza: zarządzanie i marketing w sporcie, strategie marketingowe przedsiębiorstw, zarządzanie relacjami, wartość dla klienta, marketing doświadczeń, marketing organizacji non-profit. Autor ponad 120 publikacji z tego zakresu.

Więcej informacji:

 


dr hab. Hanna Włodarkiewicz-Klimek

Politechnika Poznańska

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, profesor Politechniki Poznańskiej. Prowadzi badania i projekty naukowe w obszarach strategii zrównoważonego rozwoju, zmian stanu i struktury kapitału ludzkiego w gospodarce przyszłości, a także w sferze nowych koncepcji zarządzania w przedsiębiorstwach, ze szczególnym uwzględnieniem zwinności przedsiębiorstw. Od ponad dwudziestu lat kieruje studiami podyplomowymi w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania produkcją i logistyką oraz zarządzania projektami i procesami biznesowymi. Odbyła liczne staże naukowe na uniwersytetach w Polsce i Europie. Współpracuje z prestiżowymi ośrodkami akademickimi w kraju i zagranicą, przedsiębiorstwami oraz samorządem regionalnym. Jest członkiem Głównej Rady Naukowej TNOiK oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.


profesor dr hab. Czesław Zając

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Został wybrany na rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w kadencji 2024 – 2028.

Od 2019 roku - Dziekan Szkoły Doktorskiej UEW, Kierownik Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa. W latach 2016-2018 - Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych. Jego obszary zainteresowań badawczych to: organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwami, zarządzanie kapitałem ludzkim, zachowania organizacyjne, kultura organizacyjna. Autor około 170 publikacji naukowych; promotor 10 doktoratów. Członek KNOIZ PAN - II kadencja z rzędu.

Pozauczelniane doświadczenia zawodowe: w latach 1994-1998 - Dyrektor Departamentu Kadr w Banku Zachodnim S.A. , w latach 1999-2001 - Dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem w Lukas S.A. i w Lukas Banku S.A., autor wielu ekspertyz dla różnych przedsiębiorstw oraz podmiotów sektora publicznego.

Zainteresowania pozazawodowe: podróże, chodzenie po górach, teatr i kino


profesor dr hab. inż. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska

Politechnika Łódzka

Przewodnicząca Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, profesor nauk ekonomicznych, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, dyrektor Instytutu Zarządzania oraz kierownik dyscypliny „Nauki o zarządzaniu i jakości” na PŁ. Specjalizuje się w problematyce zarządzania strategicznego, komercjalizacji i waloryzacji wiedzy. Jest autorką i współautorką ponad 170 publikacji naukowych w języku polskim i angielskim, w tym kilku monografii oraz czterech podręczników. Bierze udział i kieruje wieloma projektami badawczymi, w tym finansowanymi przez Narodowe Centrum Nauki. Odbyła staże naukowe na uniwersytetach w Europie (w Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, na Słowacji i we Włoszech). Trzykrotna laureatka konkursu Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN na najlepsze prace naukowe. Jest członkiem Strategic Management Society, Academy of Management oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Oddział w Łodzi.

Więcej informacji:

    


Profesor dr hab. Maciej Zastempowski

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Profesor nauk społecznych. Pracuje na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierując Katedrą Zarządzania Przedsiębiorstwem. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki zarządzania innowacyjnością współczesnych przedsiębiorstw. Od lat związany jest z nurtem określnym jako szkoła zasobowa, w którym realizował liczne krajowe i międzynarodowe projekty badawcze. Jest autorem i współautorem szeregu publikacji naukowych oraz członkiem polskich i zagranicznych stowarzyszeń naukowych.

Więcej informacji:

    


dr hab. Bernard Ziębicki

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Dziekan Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości, kierownik Katedry Metod Organizacji i Zarządzania, redaktor tematyczny z zakresu metod i koncepcji zarządzania oraz teorii organizacji i zarządzania kwartalnika naukowego „Organizacja i Kierowanie”, redaktor tematyczny z zakresu zarządzania dwumiesięcznika naukowego „Zaszyty Naukowe. Cracow Review Economics and Management”, autor i współautor ponad 180 publikacji naukowych w formie monografii, artykułów i materiałów konferencyjnych, dotyczących problematyki: metod organizacji i zarządzania, nowych koncepcji zarządzania, efektywności organizacyjnej, systemów wynagrodzeń, zarządzania informacjami. 

Więcej informacji: