|
dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie nauk o zarządzaniu, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi badania organizacji publicznych, pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych, jak również różnorodnych form i struktur kształtujących się społeczeństwie obywatelskim. Zajmuje się także projektami wdrożeniowymi i poprawiającymi jakość zarządzania, dla instytucji krajowych i międzynarodowych. Członek Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami Polskiej Akademii Umiejętności.
Więcej informacji:

|
 |
profesor dr hab. Szymon Cyfert
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Profesor nauk ekonomicznych. Kierownik Katedry Teorii Organizacji i Zarządzania UEP. Wiceprzewodniczący sekcji Nauk Społecznych Rady Doskonałości Naukowej. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN od 2012 roku.
Zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z projektowaniem i doskonaleniem organizacji (strategia, procesy, projekty), innowacjami oraz społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstw. Autor ponad 180 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Członek ponad 150 zespołów realizujących projekty dla największych polskich przedsiębiorstw.
|
 |
profesor dr hab. Wojciech Czakon
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Profesor nauk ekonomicznych, twórca i kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a wcześniej Katedry Teorii Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Badacz behawioralnych uwarunkowań strategii (m.in. preferencji, interpretacji, zaufania, krótkowzroczności strategicznej). Autor ponad 220 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Laureat nagrody Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe (2021), nagrody Ministra Edukacji i Nauki za osiągnięcia naukowe (2022), doktor honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, członek Rady Doskonałości Naukowej 1 i 2 kadencji.
Więcej informacji:

|
 |
dr hab. Tomasz Czapla
Uniwersytet Łódzki
Profesor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Zarządzania (od 2012) i Zakładu Teorii Zarządzania na Wydziale Zarządzania UŁ. W latach 2012–2016 pełnił funkcję Prodziekana ds. programowych i studenckich a następnie Dziekana Wydziału Zarządzania w kadencjach 2016 – 2020 i 2020 – 2024. Specjalizuję się w projektowaniu systemów i narzędzi HR dla organizacji ze szczególnym uwzględnieniem budowania i doskonalenia systemów kompetencyjnych, budowania strategii organizacji, doskonalenia struktur organizacyjnych, projektowania i wdrażania systemów ocen pracowniczych, projektowania i wdrażania systemów zarządzania przez cele, projektowania i doskonalenia systemów wynagrodzeń. Jest autorem trzech monografii oraz autorem lub współautorem ponad 50 artykułów i opracowań naukowych.

|
 |
profesor dr hab. Wojciech Dyduch
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Jest badaczem problemów zarządzania strategicznego i przedsiębiorczości organizacyjnej w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Na uczelni był prodziekanem ds. dydaktyki (2007-2008) i rozwoju (2016-2019) oraz prorektorem ds. edukacji i współpracy z zagranicą (2008-2016). Obecnie kieruje Wydziałem Zarządzania i Katedrą Przedsiębiorczości.
Jest członkiem Prezydium KNOiZ PAN oraz członkiem Rady Doskonałości Naukowej.
Naukowo zajmuje się obecnie przede wszystkim zagadnieniami tworzenia i przechwytywania wartości przez organizacje przedsiębiorcze, twórczej strategii w organizacjach, pomiaru przedsiębiorczości organizacyjnej oraz reakcji przedsiębiorstw na nieoczekiwane kryzysy. Hobbystycznie interesuje się astronomią wizualną i fotografią.
|
 |
profesor dr hab. inż. Joanna Ejdys
Politechnika Białostocka
Profesor nauk społecznych. Kierownik Międzynarodowej Katedry Logistyki i Inżynierii Usług na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. W latach 2016-1019 pełniła funkcję Dziekana Wydziału Inżynierii Zarządzania w roku 2020 – funkcję Prorektora do spraw Współpracy i Rozwoju Politechniki Białostockiej. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki badań foresight, zaufania do technologii, inteligentnej i zrównoważonej mobilności miejskiej. Aktualnie jest kierownikiem projektu badawczego finansowanego ze środków programu Horyzont Europa – Towards Sustainable Land-use Strategies in the Context of Climate Change and Biodiversity Challenges in Europe (LAND EUROPE) (ID 101081307-2, okres realizacji 2023-2027) oraz projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki pt. Czynniki determinujące społeczną akceptację inteligentnej i zrównoważonej mobilności miejskiej (UMO-2022/45/B/HS4/01414, okres realizacji 2023-2025). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami naukowymi oraz dydaktycznymi. Autorka lub współautorka ponad 200 publikacji naukowych.
|
 |
dr hab. Katarzyna Gadomska-Lila
Uniwersytet Szczeciński
Kierownik Katedry Organizacji i Zarządzania w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Obszar zainteresowań i prac badawczych obejmuje w szczególności zagadnienia dotyczące kultury organizacyjnej, zachowań organizacyjnych, przywództwa, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania różnorodnością oraz zrównoważonego rozwoju. Autorka i współautorka ponad 100 publikacji w polskich i zagranicznych wydawnictwach naukowych. Członek zespołów badawczych realizujących projekty finansowane przez krajowe i międzynarodowe instytucje m.in. NCN. Członek zespołów eksperckich m.in. w MNiSW oraz organizacji zawodowych i branżowych m.in. EURAM.
|
 |
profesor dr hab. Beata Glinka
Uniwersytet Warszawski
Profesor nauk ekonomicznych, kieruje Katedrą Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania (UW), przewodniczy Radzie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UW. Redaktor naczelna European Management Studies, managing editor Journal of Organizational Change Management, Associate Editor Journal of Enterprising communities. Członkini rad i zespołów eksperckich (MNiSW, NAWA). Stypendystka Fundacji Fulbrighta i Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Autorka licznych publikacji z zakresu przedsiębiorczości i teorii organizacji.
Więcej informacji:

|
 |
profesor dr hab. Aldona Glińska-Neweś
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Prorektorka ds. Współpracy z Otoczeniem Społecznym i Gospodarczym UMK (do 31.08.2024), a wcześniej Przewodnicząca Rady Dyscypliny Nauk o Zarządzaniu i Jakości oraz Prodziekanka ds. Współpracy z Zagranicą i Rozwoju Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Kieruje Katedrą Zachowań Organizacyjnych i Marketingu. Jej zainteresowania badawcze obejmują różnorodne aspekty zachowań organizacyjnych i społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym m.in. budowanie pozytywnych relacji interpersonalnych w organizacji, zielone zachowania pracowników, wolontariat pracowniczy, zrównoważone zachowania konsumenckie i wiele innych. Od lat związana jest z nurtem określanym jako pozytywne zarządzanie, w którym zrealizowała liczne krajowe i międzynarodowe projekty badawcze.
Więcej informacji:

|
 |
dr hab. Sylwester Gregorczyk
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Sekretarz redakcji kwartalnika Organizacja i Kierowanie. Z KNOiZ PAN związany od ponad 10 lat (sekretarz techniczny Komitetu). Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, zwłaszcza w obszarze wdrażania strategii.
Więcej informacji:
|
 |
profesor dr hab. Piotr Jedynak
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Urodził się w 1972 roku w Dębicy, gdzie ukończył szkołę podstawową i średnią.
W 1998 roku, po obronie doktoratu, związał swoją przyszłość z Uniwersytetem Jagiellońskim, rozpoczynając pracę na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej, którego pracownikiem jest do dziś.
Będąc profesorem nauk ekonomicznych, zajmuje się takimi zagadnieniami, jak: zarządzanie ryzykiem, zarządzanie strategiczne i zarządzanie w szkolnictwie wyższym.
W swojej karierze uniwersyteckiej pełnił szereg funkcji, w tym między innymi kierownika zakładu i katedry, zastępcy dyrektora, a później dyrektora instytutu, a także dziekana wydziału. Został wybrany na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w kadencji 2024 – 2028. W kadencji 2020-2024 pełnił funkcję prorektora ds. polityki kadrowej i finansowej.
Pełnienie funkcji w Uniwersytecie potrafi godzić z podstawowymi zadaniami nauczyciela akademickiego, którymi są prowadzenie badań naukowych, publikowanie oraz zajęcia ze studentami. Praca w zawodzie nauczyciela akademickiego jest dla niego źródłem ogromnej satysfakcji i spełnienia.
Prywatnie bardzo sobie ceni spędzanie czasu z rodziną i spotkania z przyjaciółmi.
|
 |
profesor dr hab. Dariusz Jemielniak
Akademia Leona Koźmińskiego
Kierownik katedry MINDS (Management in Networked and Digital Societies) Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 roku pracuje także jako faculty associate Berkman-Klein Center for Internet and Society na Uniwersytecie Harvarda. W 2019 roku został członkiem korespondentem PAN jako najmłodszy przedstawiciel nauk społecznych i humanistycznych w historii. Jego najważniejsze książki to "Collaborative Society" (2020, MIT Press, z A. Przegalinska), "Thick Big Data" (2020, Oxford University Press), "Common knowledge?" (2014, Stanford University Press), "The New Knowledge Workers" (2012, Edward Elgar). Aktualnie bada organizacje i społeczności zaprzeczające zmianie klimatu a także ruchy antyszczepionkowe.
Więcej informacji:

|
 |
profesor dr hab. Andrzej Kaleta
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu od 2016 r., kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami zarządzania strategicznego, strategii konkurencji i przedsiębiorczości. Autor ponad 200 publikacji naukowych, w większości na temat zarządzania strategicznego. Doradca w procesach zarządzania strategicznego w przedsiębiorstwach (takich jak: ABB, ALSTOM, DIJO oraz jednostkach samorządu terytorialnego (takich jak: Gmina Bierutów, Bystrzyca Kłodzka, Wrocław, Powiat Sieradz).
Przewodniczący Rady Nadzorczej Impel S.A., Przewodniczący Kapituły Konkursu „Dolnośląski GRYF – Nagroda Gospodarcza”, członek Kapituły Konkursu „Młode Talenty” Stowarzyszenia Dolnośląskiego Klubu Kapitału.
|
 |
profesor dr hab. Patrycja Klimas
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Pracownik Katedry Zaawansowanych Badań w Zarządzaniu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jako badaczka prowadzi badania w zakresie zarządzania strategicznego, koncentrując się na współpracy międzyorganizacyjnej, w tym zwłaszcza koopetycji (tj. współpracy strategicznej konkurentów) rozpatrywanej w kontekście diad, sieci i różnego typu ekosystemów.
Jej zainteresowania, jak również projekty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w Polsce i Komisję Europejską, w największym stopniu koncentrują się na branżach high-tech i kreatywnych oraz kultury, w tym branży lotniczej, oprogramowania, gier komputerowych i wideo (w tym gier ukierunkowanych na rozrywkę jak i gier typu serious games), muzeów, filharmonii. W swoich badaniach stosuje zarówno jakościowe, jak i ilościowe metody badawcze, specjalizując się w regresji wielorakiej i wielowymiarowej, modelowaniu równań strukturalnych oraz analizie warunków koniecznych. Interesuje się rygorem metodologicznym.
|
 |
profesor dr hab. Dagmara Lewicka
Akademia Górniczo-Hutnicza
Profesor nauk społecznych w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Od początku swojej kariery zawodowej jest związana z Wydziałem Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pełni funkcję kierownika Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem oraz członka Rady Szkoły Doktorskiej AGH.
Specjalizuje się w problematyce zarządzania zasobami ludzkimi, ze szczególnym akcentem na organizacyjne praktyki prośrodowiskowe i wsparcie prośrodowiskowych zachowań pracowników. Ponadto jej zainteresowania badawcze obejmują problematykę zaufania organizacyjnego oraz wykorzystania sztucznej inteligencji w zarządzaniu.
Jest autorką 6 monografii i ponad 200 innych publikacji naukowych w języku polskim i angielskim. Ponadto kieruje i uczestniczy w projektach, finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Odbyła staże naukowe na uniwersytetach między innymi: European University Viadrina Frankfurt (Oder), University of Eastern Finland.
Posiada ponad 25 letnie doświadczenie dydaktyczne, a także biznesowe nabyte we współpracy z przedsiębiorstwami i organizacjami sektora publicznego i prywatnego, w tym pełniąc funkcję Traing & Development menedżera. Przez 12 lat prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie konsultingu i szkoleń oferując przedsiębiorstwom wsparcie w zwiększaniu wyniku biznesowego. Jest ekspertką w projektowaniu i realizacji projektów szkoleniowych i konsultingowych z zakresu zarządzania, także współfinansowanych z funduszy EFS.
|
 |
profesor dr hab. Bogdan Nogalski
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
Profesor tytularny nauk ekonomicznych w zakresie organizacji i zarządzania. Obecnie profesor zwyczajny w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Wcześniej w latach 1973-2018 pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego. Doktor honoris causa Uniwersytetu Biottera w Bukareszcie [2004], Politechniki Śląskiej w Gliwicach [2016] i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach [2022]. Zajmuje się problemami zarządzania organizacjami oraz doskonalenia różnorodnych form organizacji i systemów zarządzania. Specjalnością naukową jest problematyka dotycząca różnorodnych aspektów zarządzania strategicznego. Autor wielu oryginalnych – z tego zakresu - prac naukowych, naukowo badawczych, aplikacyjnych oraz ekspertyz. Przez cały okres pracy naukowej blisko współpracuje z praktyką gospodarczą w rolach zarządzającego, doradcy, eksperta, czy przewodniczącego lub członka organów nadzorczych w spółkach akcyjnych i spółkach z o.o. W środowisku naukowym. pełni i pełnił odpowiedzialne funkcje w środowisku naukowym. Jest Honorowym Przewodniczącym Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. W latach 2003-2020 był jego Przewodniczącym. W latach 2007-2016 był członkiem Sekcji Nauk Ekonomicznych Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, a w latach 2013–2016 jej Przewodniczącym i członkiem Prezydium tej Komisji.
|
 |
profesor dr hab. inż. Celina Olszak
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, profesor nauk ekonomicznych, kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej. Stypendystka Państwa Szwajcarskiego w Eidgenössische Technische Hochschule, Zürich, stypedndystka Deutsche Akademische Austausch Dienst oraz Programu Bekkera w University of Technology Sydney.
Przewodnicząca Regionalnej Konferencji Uczelni Akademickich, przewodnicząca komisji ds. Infrastruktury Informatycznej Konferencji Rektorów Akademickich Szkól Polskich, wiceprzewodnicząca Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych.
Członkini m.in.: Rady ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji przy Prezydencie RP, Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkól Polskich, Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, zespołu doradczego ds. programu MEiN „Doskonała nauka”, Metropolitalnej Rady Rozwoju, Rady Europejskiego Kongresu Ekonomicznego, Konsorcjum Akademickiego - Miasto Nauki oraz komitetu sterującego ESOF, a także Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej.
Autorka, współautorka lub redaktorka ponad 350 publikacji, w tym 15 monografii z zakresu wykorzystywania ICT w zarzadzaniu organizacjami, cyfryzacji gospodarki, komputerowego wspomagania twórczości i innowacyjności organizacyjnej oraz Business Intelligence i Big data.
Odznaczona medalem KEN, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, medalem 30-lecia RIG “Perła w koronie RP”, nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Uhonorowana Odznaką „Za Zasługi dla Finansów Publicznych RP” oraz Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP.
|
 |
dr hab. inż. Iwona Otola
Politechnika Częstochowska
Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, a także pracownik Katedry Finansów, Bankowości i Rachunkowości. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki zarządzania strategicznego i konkurencyjności przedsiębiorstw z uwzględnieniem finansów przedsiębiorstw. Obecnie prowadzone badania naukowe obejmują tematykę związaną z modelami biznesu oraz teorią zasobową w zarządzaniu strategicznym. Jest autorką ponad 130 publikacji naukowych. Uczestniczyła w realizacji projektów badawczych oraz odbywała szkolenia, kursy i staże, w tym zagraniczne, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddział w Częstochowie.
Więcej informacji:

|
 |
profesor dr hab. Jacek Otto
Politechnika Łódzka
Pracuje w Instytucie Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Łódzkiej. Specjalizuje się w problematyce zarządzania marketingowego w przedsiębiorstwie (również w kontekście procesów integracyjnych, kreowania wartości dla klienta i interesariuszy firmy). Jest autorem około 250 publikacji, w tym trzech autorskich monografii oraz czterech współautorskich. Odbył 11 staży zagranicznych na uczelniach w Wielkiej Brytanii, Portugalii, we Włoszech. Kierował projektami naukowo-badawczymi finansowanymi ze źródeł zewnętrznych, w tym zagranicznych. Jest członkiem Międzynarodowej Sieci badawczej ERECO-PGV, Międzynarodowej Grupy Naukowo-Badawczej ODYSSEE oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Marketingu i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Za monografię pt.: Marketing relacji, Wyd. C H Beck, Warszawa 2004, otrzymał nagrodę indywidualną Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Więcej informacji:

|
 |
prof. dr hab. Aleksy Pocztowski
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Profesor nauk ekonomicznych (2001). Kierownik Katedry Zarządzania Kapitałem Ludzkim, Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Dziekan Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych (2002-2008) i Prorektor ds. nauki (2012-2020). Członek Prezydium Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN. Zainteresowania naukowo-badawcze: strategiczne, międzynarodowe, zrównoważone ZZL, zarządzanie talentami, zarządzanie efektywnością pracy, architektura funkcji HR, przywództwo, zarządzanie różnorodnością. Autor, współautor i redaktor naukowy ponad 300 publikacji oraz 75 recenzji profesorskich, habilitacyjnych i doktorskich. Promotor w 17 zakończonych przewodach doktorskich. Przewodniczący Rady Programowej i członek Kolegium Redakcyjnego czasopisma Zarządzanie Zasobami Ludzkimi; członek Editorial Board czasopisma Journal for East European Management Studies (JEEMS) oraz Entrepreneurial Business and Economics Review (EBER), Redaktor naczelny czasopisma Krakow Review of Economics and Management / Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Stypendysta Deutscher Akademischer Austausch Dienst oraz Volkswagen Stiftung.
|
 |
profesor dr hab. Stanisław Popek
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Profesor nauk społecznych, doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa. Członek Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej UEK. Od października 2020 – Zastępca przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości UEK. Od września 2021 – dyrektor Szkoły doktorskiej UEK. Autor i współautor 265 prac naukowych z zakresu nauk o jakości żywności i zarządzania jakością. Odbył staże naukowe w University Colege Southeast Norway (Buskerud and Vestfold University College, Lviv State Academy of Finance; Faculty of Economics University of Applied Sciences, Vilnius).
|
 |
profesor dr hab. Edyta Rudawska
Uniwersytet Szczeciński
Profesor marketingu i kierownik Katedry Marketingu Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie pracuje jako profesor wizytujący w Washington College (USA) i Leeds Beckett University (Wielka Brytania). Jej badania koncentrują się na zarządzaniu relacjami z klientami, wartości klienta, marketingu zrównoważonym i zarządzaniu marketingowym. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie badawcze i dydaktyczne w marketingu. Wiele jej badań przeprowadzono w ścisłej współpracy z wiodącymi badaczami w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Publikowała w czołowych czasopismach, takich jak British Food Journal czy Journal of Business and Industrial Marketing. Jest autorką książki: Sustainability Marketing Concept in European SMEs. Insights from the Food&Drinks Industry, Wydawnictwo Emerald 2018, Wielka Brytania. Jest członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN oraz współzałożycielką i wiceprezesem Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu. Brała udział w stażach dydaktycznych i badawczych na Cyprze, w Wielkiej Brytanii i USA. Była profesorem wizytującym na Guangdong University of Foreign Studies (Chiny), Uniwersytecie Kelaniya (Sri Lanka), Uniwersytecie w Jaen (Hiszpania). W 2010 roku otrzymała nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego za najlepszą rozprawę habilitacyjną, a w 2019 roku została nagrodzona przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce. Pełni funkcję Editorial Board Member czasopisma “Journal of Creating Value”, SAGE Publications (indeksowane w WOS i na liście czasopsim międzynarodowych ABS) oraz associate editora w „Central European Management Journal”. Jest recenzentem i ekspertem Narodowego Centrum Nauki. Jest także ekspertem CNGR – The National Committee of Research Guarantors utworzonego przez włoskie Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetów i Badań Naukowych (MIUR). W 2024 roku została powołana na Członka Rady Doradczej Kotler Impact Poland.
|
 |
profesor dr hab. Agnieszka Sitko-Lutek
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Kierownikiem Katedry Zarządzania na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Autorka lub współautorka ponad 200 publikacji naukowych. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół kultury organizacyjnej, kompetencji i doskonalenia menedżerów oraz zarządzania różnorodnością. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN i wieloletnia przewodnicząca Komisji Ekonomii i Zarządzania PAN Oddział w Lublinie. Wypromowała ośmiu doktorów. Brała udział w stażach naukowych i współpracowała z ośrodkami zagranicznymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Tajlandii, Słowenii i na Ukrainie. Członek Amerykańskiej Akademii Zarządzania i ELSIN – Europejskiego Stowarzyszenia Stylów Uczenia się. Certyfikowany trener Brytyjskiego Instytutu Rozwoju Personalnego. Aktywnie uczestniczy w komitetach redakcyjnych naukowych czasopism polskich i zagranicznych. Kierownik projektów badawczych i dydaktycznych zorientowanych na podnoszenie kompetencji studentów. Autorka ekspertyz dla praktyki z zarządzania zasobami ludzkimi i strategii organizacji.
|
 |
dr hab. Beata Skowron-Mielnik
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Wykładowczyni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Przewodnicząca Rady Awansów Naukowych UEP, specjalistka z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji. Prorektor ds. Dydaktyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w kadencji 2024-2028.
Obszary jej zainteresowań naukowych to w szczególności organizacja pracy, praca hybrydowa, elastyczny czas pracy, zarządzanie kompetencjami, zarządzanie różnorodnością. Autorka niespełna 100 publikacji naukowych, promotor ponad 500 prac licencjackich, magisterskich, podyplomowych, MBA i doktorskich. Kierownik studiów podyplomowych: „Zarządzanie przedsiębiorstwem”, „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, „Specjalista HR”. Koordynator specjalności Zarządzanie zasobami ludzkimi i modułów HR na studiach MBA. Członek PTE i Polskiego Stowarzyszenia HR. Przewodnicząca Rady Programowej Executive MBA i członek Rady Edukacji Menedżerskiej UEP. Była stypendystka DAAD na Uniwersytecie Ludwika-Maximiliana w Monachium.
Więcej informacji:

|
 |
profesor dr hab. Agnieszka Sopińska
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Profesor nauk społecznych, zatrudniona na stanowisku profesora w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Instytucie Zarządzania, w Katedrze Zarządzania Strategicznego. Jej zainteresowania badawcze obejmują różnorodne aspekty zarządzania strategicznego, zarządzania innowacjami oraz zarządzania wiedzą.
Więcej informacji:

|
 |
profesor dr hab. inż. Seweryn Spałek
Politechnika Śląska
Profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych uzyskał w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, natomiast doktorat z zarządzania oraz studia magisterskie/inżynierskie (AEiI) ukończył na Politechnice Śląskiej. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się problematyką doskonalenia działalności projektowej i procesowej przedsiębiorstw. Dzięki prowadzonym przez siebie badaniom i uczestnictwu w zespołowych projektach naukowych jest autorem i współautorem wielu publikacji o zasięgu międzynarodowym. Wystąpił na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych w Europie, USA i Azji (m.in. na University of Cambridge, Berkley University of California oraz na Globalnych Kongresach Project Management Institute). Jest członkiem Rady Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości oraz krajowych i zagranicznych stowarzyszeń naukowych, m.in. Academy of Management (AOM), Project Management Institute (PMI) oraz International Project Management Association (IPMA). Należał do Rady Dyrektorów Société Européenne pour la Formation des Ingénieurs (SEFI) – europejskiego stowarzyszenia utworzonego przez uczelnie, społeczność nauczycieli akademickich i studentów oraz organizacje i firmy z 47 krajów, propagującego m.in. nowatorskie metody nauczania w szkolnictwie wyższym.
Więcej informacji:
|
 |
profesor dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Profesor nauk ekonomicznych, zatrudniona na Wydziale Zarządzania. Jest autorką ponad 200 publikacji w języku polskim i angielskim. Zaangażowana w realizację wielu projektów naukowo-badawczych w roli wykonawcy i kierownika. Specjalizuje się w szczególności w badaniach z zakresu zarządzania strategicznego oraz metodyki badań naukowych. Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów (2016-2019), od 2019 Dziekan Wydziału Zarządzania UE we Wrocławiu, a od 2022 prorektor ds. badań i kadry akademickiej. W roku 2023 otrzymała tytuł honorowy honoris causa Akademii WSB.
Więcej informacji:

|
 |
dr hab. Piotr Wachowiak
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dyrektor Instytutu Zarządzania. Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk.
W kadencji 2020–2024 przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich oraz wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych. Członek CEMS strategic board oraz CIVICA strategic board. Sekretarz Kapituły Polskiego Godła Narodowego "Teraz Polska" , członek Komisji Nauki, Innowacji i Projektów Rozwojowych Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz członek Rady Metropolitalnej.
Od ponad 30 lat ma związki z praktyką gospodarczą pracując na stanowiskach kierowniczych w różnych organizacjach. Był m.in. zastępcą dyrektora Zarządu Domów Komunalnych Warszawa-Śródmieście, Dyrektorem Wydziału Budynków Komunalnych Urzędu Gminy Warszawa-Centrum oraz zastępcą dyrektora Zarządu Dzielnicy Żoliborz – członkiem Zarządu Dzielnicy, Kanclerzem SGH, Prodziekanem Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, Prorektorem ds. nauki i zarządzania SGH.
Specjalizuje się w problematyce: zarządzania ludźmi w organizacji oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi badania naukowe na temat: polityki personalnej w przedsiębiorstwach działających w Polsce, negocjacji, pomiaru kapitału intelektualnego przedsiębiorstw, zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach oraz społecznej odpowiedzialności biznesu
|
 |
dr hab. Zygmunt Waśkowski
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Dyrektor Instytutu Marketingu, Kierownik Katedry Strategii Marketingowych. Współzałożyciel, a obecnie Prezes Zarządu Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu.
Problematyka naukowo-badawcza: zarządzanie i marketing w sporcie, strategie marketingowe przedsiębiorstw, zarządzanie relacjami, wartość dla klienta, marketing doświadczeń, marketing organizacji non-profit. Autor ponad 120 publikacji z tego zakresu.
Więcej informacji:
|
 |
dr hab. Hanna Włodarkiewicz-Klimek
Politechnika Poznańska
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, profesor Politechniki Poznańskiej. Prowadzi badania i projekty naukowe w obszarach strategii zrównoważonego rozwoju, zmian stanu i struktury kapitału ludzkiego w gospodarce przyszłości, a także w sferze nowych koncepcji zarządzania w przedsiębiorstwach, ze szczególnym uwzględnieniem zwinności przedsiębiorstw. Od ponad dwudziestu lat kieruje studiami podyplomowymi w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania produkcją i logistyką oraz zarządzania projektami i procesami biznesowymi. Odbyła liczne staże naukowe na uniwersytetach w Polsce i Europie. Współpracuje z prestiżowymi ośrodkami akademickimi w kraju i zagranicą, przedsiębiorstwami oraz samorządem regionalnym. Jest członkiem Głównej Rady Naukowej TNOiK oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
|
 |
profesor dr hab. Czesław Zając
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Został wybrany na rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w kadencji 2024 – 2028.
Od 2019 roku - Dziekan Szkoły Doktorskiej UEW, Kierownik Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa. W latach 2016-2018 - Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych. Jego obszary zainteresowań badawczych to: organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwami, zarządzanie kapitałem ludzkim, zachowania organizacyjne, kultura organizacyjna. Autor około 170 publikacji naukowych; promotor 10 doktoratów. Członek KNOIZ PAN - II kadencja z rzędu.
Pozauczelniane doświadczenia zawodowe: w latach 1994-1998 - Dyrektor Departamentu Kadr w Banku Zachodnim S.A. , w latach 1999-2001 - Dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem w Lukas S.A. i w Lukas Banku S.A., autor wielu ekspertyz dla różnych przedsiębiorstw oraz podmiotów sektora publicznego.
Zainteresowania pozazawodowe: podróże, chodzenie po górach, teatr i kino
|
 |
profesor dr hab. inż. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska
Politechnika Łódzka
Przewodnicząca Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, profesor nauk ekonomicznych, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, dyrektor Instytutu Zarządzania oraz kierownik dyscypliny „Nauki o zarządzaniu i jakości” na PŁ. Specjalizuje się w problematyce zarządzania strategicznego, komercjalizacji i waloryzacji wiedzy. Jest autorką i współautorką ponad 170 publikacji naukowych w języku polskim i angielskim, w tym kilku monografii oraz czterech podręczników. Bierze udział i kieruje wieloma projektami badawczymi, w tym finansowanymi przez Narodowe Centrum Nauki. Odbyła staże naukowe na uniwersytetach w Europie (w Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, na Słowacji i we Włoszech). Trzykrotna laureatka konkursu Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN na najlepsze prace naukowe. Jest członkiem Strategic Management Society, Academy of Management oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Oddział w Łodzi.
Więcej informacji:
 
|
 |
Profesor dr hab. Maciej Zastempowski
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Profesor nauk społecznych. Pracuje na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierując Katedrą Zarządzania Przedsiębiorstwem. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki zarządzania innowacyjnością współczesnych przedsiębiorstw. Od lat związany jest z nurtem określnym jako szkoła zasobowa, w którym realizował liczne krajowe i międzynarodowe projekty badawcze. Jest autorem i współautorem szeregu publikacji naukowych oraz członkiem polskich i zagranicznych stowarzyszeń naukowych.
Więcej informacji:

|
 |
dr hab. Bernard Ziębicki
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Dziekan Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości, kierownik Katedry Metod Organizacji i Zarządzania, redaktor tematyczny z zakresu metod i koncepcji zarządzania oraz teorii organizacji i zarządzania kwartalnika naukowego „Organizacja i Kierowanie”, redaktor tematyczny z zakresu zarządzania dwumiesięcznika naukowego „Zaszyty Naukowe. Cracow Review Economics and Management”, autor i współautor ponad 180 publikacji naukowych w formie monografii, artykułów i materiałów konferencyjnych, dotyczących problematyki: metod organizacji i zarządzania, nowych koncepcji zarządzania, efektywności organizacyjnej, systemów wynagrodzeń, zarządzania informacjami.
Więcej informacji:
|