Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN działa aktywnie na polu upowszechniania wiedzy z dyscypliny poprzez organizację oraz wspieranie konferencji naukowych i innych wydarzeń integrujących środowisko badaczy nauk o zarządzaniu i jakości. Komitet regularnie organizuje Szkołę Letnią Zarządzania, której celem jest pogłębienie dyskusji o metodach badań, wynikach ich zastosowania oraz najnowszych trendach i wyzwaniach w naszej dyscyplinie. Komitet obejmuje również patronatem konferencje organizowane przez polskie środowisko naukowców.

Zachęcamy do zgłaszania konferencji, których tematyka wpisuje się w dyscyplinę nauk o zarządzaniu i jakości.

Procedura przyznawania patronatów

  1. Organizatorzy konferencji i innych inicjatyw naukowych składają formalny wniosek do Przewodniczącej Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN zawierający prośbę o objęcie patronatem konferencji lub inicjatywy naukowej wraz z krótkim uzasadnieniem.
  2. Wniosek ten powinien zawierać szczegółowe informacje o konferencji / inicjatywie naukowej, w szczególności temat i cel, data, miejsce, potencjalna liczba uczestników i ośrodków akademickich.
  3. Prezydium Komitetu ocenia wniosek pod kątem zgodności z jego misją i celami. Oceniane są m.in.: merytoryczna wartość, zgodność tematyki z dyscypliną Nauki o Zarządzaniu i Jakości, dotychczasowe doświadczenie organizatorów.
  4. Po pozytywnej opinii Prezydium, Komitet udziela swojego patronatu w drodze uchwały, co upoważnia do wykorzystania nazwy i logo Komitetu w materiałach promocyjnych konferencji / inicjatywy naukowej.
  5. Komitet informuje o udzielonym patronacie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.
  6. W przypadku konferencji, wymogiem organizacyjnym udzielenia patronatu przez Komitet, jest zaproszenie na konferencję co najmniej 5 członków Komitetu, w tym członków Prezydium.
  7. Organizatorzy są zobowiązani do przygotowania raportu końcowego dla Komitetu z przebiegu konferencji (liczba uczestników z wyszczególnieniem uczestników z zagranicy, liczba ośrodków naukowych z wyszczególnieniem zagranicznych, program i przebieg poszczególnych sesji) lub inicjatywy naukowej nie później niż 1 miesiąc od zakończenia.

 

Organizowane konferencje: